Lista najczęściej zadawanych pytań

Otrzymałem wezwanie do zapłaty z RK Legal, co mam zrobić?

Jak najszybciej ureguluj swoje zobowiązanie, dzięki czemu unikniesz dodatkowych kosztów oraz konsekwencji sądowo-egzekucyjnych. Nawet jeśli nie jesteś aktualnie w stanie spłacić jednorazowo zadłużenia, niezwłocznie skontaktuj się z nami, wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Brak kontaktu może skutkować przekazaniem sprawy na drogę sądową, co wygeneruje dla Ciebie dodatkowe koszty.

Sprawdź TUTAJ

W jakim celu kontaktuje się ze mną pracownik RK Legal?

Pracownicy RK Legal reprezentują podmiot, u którego masz niespłacone zobowiązanie. Nasi konsultanci pomagają Ci ustalić aktualny stan sprawy oraz znaleźć  rozwiązanie, które umożliwi spłatę zobowiązania w formule dogodnej dla obydwu stron.

Dlaczego podczas rozmowy muszę podawać swoje dane?

Rozmowa dotyczy informacji wrażliwych, dlatego dla bezpieczeństwa naszych klientów i  zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, doradca musi mieć pewność, że rozmawia z  osobą, której dotyczy sprawa.

Dostałem SMS od RK Legal z prośbą o kontakt. Pod jaki numer mam zadzwonić?

Jeśli otrzymałeś od nas list, mail lub sms, skontaktuj się z nami dzwoniąc pod numer podany w tej wiadomości. Dodzwonisz się bezpośrednio do działu w Kancelarii, który zajmuje się Twoją sprawą. Uzyskasz tam wszelkie informacje potrzebne do załatwienia sprawy związanej z Twoim zadłużeniem.

Chciałbym przekazać moje pytania pisemnie. Gdzie mogę napisać?

Wyślij wiadomość na adres e-mail podany w piśmie lub komunikacie, który od nas otrzymałeś. W tytule maila umieść imię, nazwisko oraz numer Twojej sprawy. Jeśli wcześniej nie kontaktowaliśmy się z Tobą, skorzystaj z formularza kontaktowego PRZEJDŹ DO FORMULARZA.

 

W jaki sposób i gdzie mogę dokonać spłaty zadłużenia?

Wpłaty można dokonać przez system bankowości elektronicznej, w banku, na poczcie lub w punkcie opłat. W piśmie otrzymanym od RK Legal z informacją o zadłużeniu znajduje się numer rachunku do spłaty oraz numer sprawy, który należy wpisać w tytule przelewu.

Chcę spłacić całą należność. Co mam zrobić, aby mieć pewność, że moja sprawa jest zamknięta?

Musisz upewnić się, że masz aktualne saldo zadłużenia. Jeśli wiadomość od kancelarii z saldem zadłużenia otrzymałeś dziś, niezwłocznie dokonaj przelewu na tę kwotę.  Koniecznie prześlij do nas mailowe potwierdzenie zapłaty.

Jeśli masz wątpliwość co do kwoty zadłużenia, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo (dane kontaktowe do opiekuna Twojej sprawy znajdziesz w piśmie lub komunikacie od nas).

.

Spóźniłem się ze spłatą należności. Co mam zrobić?

Niezwłocznie ureguluj zaległą należność. Po wykonaniu przelewu, prześlij jego potwierdzenie na adres email podany w piśmie lub komunikacie od nas.

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami pod numerem, który znajdziesz w wiadomościach lub pismach od nas.

Nie mam aktualnie możliwości spłaty zadłużenia, co mogę zrobić?

Jak najszybciej skontaktuj się z nami. Zadzwoń pod numer telefonu podany w piśmie lub komunikacie od nas. Nasi konsultanci pomogą Ci znaleźć rozwiązanie. Brak kontaktu z Twojej strony może skutkować wzrostem kosztów postępowania.

 

 

Co zyskuje, gdy spłacę zadłużenie zanim sprawa zostanie skierowana do sądu?

Szybka spłata zadłużenia pozwala pozwala uniknąć ewentualnych kosztów postępowania sądowego oraz postępowania egzekucyjnego.

Więcej szczegółowych informacji o kosztach postępowania oraz ich szacunkowej wartości znajdziesz na naszej STRONIE

Mam zawarte porozumienie. Dlaczego nadal otrzymuję telefony i komunikaty sms/mail?

Kontakt z naszej strony ma ułatwić Państwu realizację podpisanego porozumienia i  przypomnieć o zbliżającym się terminie wpłaty.

Chcę rozmawiać z adwokatem - pełnomocnikiem wierzyciela

W Kancelarii RK Legal stworzyliśmy specjalną infolinię, dedykowaną do kontaktu z dłużnikami. Nasza wyspecjalizowana kadra, ma za zadanie ułatwienia Państwu wyjścia z trudnej sytuacji. Konsultanci RK Legal znają Państwa sprawę i udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Dlaczego moje zadłużenie wzrasta?

Zgodnie z polskim prawem, za zwłokę w płatnościach Wierzycielowi przysługują odsetki umowne (określone w zawartej umowie) lub ustawowe, których wysokość ustala Premier odpowiednim Rozporządzeniem. Kwota, której nie spłaciłeś rośnie z upływem czasu, dlatego tak ważne jest podjęcie kroków w celu zawarcie porozumienia o spłacie.

Dostałem informacje o egzekucji komorniczej - co dalej?

Po otrzymaniu pisma o wszczęciu egzekucji komorniczej pilnie należy skontaktować się z kancelarią komorniczą podaną w piśmie, w celu ustalenia szczegółów spłaty zobowiązania.

Chcę uzyskać potwierdzenie, że moje zadłużenie jest już spłacone.

Aby jak najszybciej uzyskać takie potwierdzenie, prześlij do nas mailem potwierdzenie przelewu. W treści maila napisz, że chcesz otrzymać zaświadczenie o tym, że zadłużenie jest już spłacone.

Jeśli jeszcze nie spłaciłeś zadłużenia, potwierdź u nas dokładną kwotę do spłaty. W tym celu skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo (dane kontaktowe do opiekuna Twojej sprawy znajdziesz w piśmie lub komunikacie, które od nas otrzymałeś).

Lista dokumentów, które mogą być Ci potrzebne

Pełnomocnictwo

Jeśli wolisz, aby w Twoim imieniu kontaktował się z nami ktoś inny –  np. bliska Ci osoba, członek rodziny, przyjaciel – powiedz nam o tym! Ustanów pełnomocnika w swojej sprawie za pomocą poniższego formularza.

Wniosek o rozłożenie zadłużenia na raty

Chcesz zaproponować sposób spłaty swojego zobowiązania? Pobierz formularz, wypełnij i prześlij go do nas!

Wniosek o zmianę danych do kontaktu, personalnych

Jeśli zmieniłaś/eś miejsce zamieszkania, numer telefonu albo zmieniły się Twoje dane personalne – poinformuj nas o tym. Będzie nam łatwiej skontaktować się z Tobą.

Zgoda na przetwarzanie danych wrażliwych

Jeśli informujesz nas o kwestiach związanych z Twoim zdrowiem np. przesyłasz dokumentację medyczną, musisz wypełnić poniższą zgodę. Tylko wówczas możemy włączyć te dokumenty do sprawy.

Jak dostarczyć wypełniony formularz do RK Legal?

 • Zeskanuj podpisany formularz i prześlij go na adres email RK Legal
  (znajdziesz go w piśmie lub emailu, który od nas otrzymałeś)
  W tytule maila wpisz swoje imię i nazwisko.
 • Możesz też wysłać pismo pocztą na adres:
  RK Legal,
  Pl. Konesera 10a,
  03-736 Warszawa

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszym konsultantem!

Zadzwoń na numer podany w sms, mailu lub piśmie, które od nas otrzymałeś.

close