Lista najczęściej zadawanych pytań

Otrzymałem wezwanie do zapłaty z RK Legal, co mam zrobić?

Jak najszybciej ureguluj swoje zobowiązanie, dzięki czemu unikniesz dodatkowych kosztów oraz konsekwencji sądowo-egzekucyjnych. Nawet jeśli nie jesteś aktualnie w stanie spłacić jednorazowo zadłużenia, niezwłocznie skontaktuj się z nami, wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Brak kontaktu może skutkować przekazaniem sprawy na drogę sądową, co wygeneruje dla Ciebie dodatkowe koszty.

Sprawdź TUTAJ

W jakim celu kontaktuje się ze mną pracownik RK Legal?

Pracownicy RK Legal reprezentują podmiot, u którego masz niespłacone zobowiązanie. Nasi konsultanci pomagają Ci ustalić aktualny stan sprawy oraz znaleźć  rozwiązanie, które umożliwi spłatę zobowiązania w formule dogodnej dla obydwu stron.

Dlaczego podczas rozmowy muszę podawać swoje dane?

Rozmowa dotyczy informacji wrażliwych, dlatego dla bezpieczeństwa naszych klientów i  zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, doradca musi mieć pewność, że rozmawia z  osobą, której dotyczy sprawa.

Dostałem SMS od RK Legal z prośbą o kontakt. Pod jaki numer mam zadzwonić?

Jeśli otrzymałeś od nas list, mail lub sms, skontaktuj się z nami dzwoniąc pod numer podany w tej wiadomości. Dodzwonisz się bezpośrednio do działu w Kancelarii, który zajmuje się Twoją sprawą. Uzyskasz tam wszelkie informacje potrzebne do załatwienia sprawy związanej z Twoim zadłużeniem.

Chciałbym przekazać moje pytania pisemnie. Gdzie mogę napisać?

Wyślij wiadomość na adres e-mail podany w piśmie lub komunikacie, który od nas otrzymałeś. W tytule maila umieść imię, nazwisko oraz numer Twojej sprawy. Jeśli wcześniej nie kontaktowaliśmy się z Tobą, skorzystaj z formularza kontaktowego PRZEJDŹ DO FORMULARZA.

 

W jaki sposób i gdzie mogę dokonać spłaty zadłużenia?

Wpłaty można dokonać przez system bankowości elektronicznej, w banku, na poczcie lub w punkcie opłat. W piśmie otrzymanym od RK Legal z informacją o zadłużeniu znajduje się numer rachunku do spłaty oraz numer sprawy, który należy wpisać w tytule przelewu.

Nie mam aktualnie możliwości spłaty zadłużenia, co mogę zrobić?

Jak najszybciej skontaktuj się z nami. Zadzwoń pod numer telefonu podany w piśmie lub komunikacie od nas. Nasi konsultanci pomogą Ci znaleźć rozwiązanie. Brak kontaktu z Twojej strony może skutkować wzrostem kosztów postępowania.

 

 

Mam zawarte porozumienie. Dlaczego nadal otrzymuję telefony i komunikaty sms/mail?

Kontakt z naszej strony ma ułatwić Państwu realizację podpisanego porozumienia i  przypomnieć o zbliżającym się terminie wpłaty.

Chcę rozmawiać z adwokatem - pełnomocnikiem wierzyciela

W Kancelarii RK Legal stworzyliśmy specjalną infolinię, dedykowaną do kontaktu z dłużnikami. Nasza wyspecjalizowana kadra, ma za zadanie ułatwienia Państwu wyjścia z trudnej sytuacji. Konsultanci RK Legal znają Państwa sprawę i udzielą wszystkich niezbędnych informacji.

Dlaczego moje zadłużenie wzrasta?

Zgodnie z polskim prawem, za zwłokę w płatnościach Wierzycielowi przysługują odsetki umowne (określone w zawartej umowie) lub ustawowe, których wysokość ustala Premier odpowiednim Rozporządzeniem. Kwota, której nie spłaciłeś rośnie z upływem czasu, dlatego tak ważne jest podjęcie kroków w celu zawarcie porozumienia o spłacie.

Dostałem informacje o egzekucji komorniczej - co dalej?

Po otrzymaniu pisma o wszczęciu egzekucji komorniczej pilnie należy skontaktować się z kancelarią komorniczą podaną w piśmie, w celu ustalenia szczegółów spłaty zobowiązania.

Lista dokumentów, które mogą być Ci potrzebne

Pełnomocnictwo

Jeśli wolisz, aby w Twoim imieniu kontaktował się z nami ktoś inny –  np. bliska Ci osoba, członek rodziny, przyjaciel – powiedz nam o tym! Ustanów pełnomocnika w swojej sprawie za pomocą poniższego formularza.

Wniosek o rozłożenie zadłużenia na raty

Chcesz zaproponować sposób spłaty swojego zobowiązania? Pobierz formularz, wypełnij i prześlij go do nas!

Wniosek o zmianę danych do kontaktu, personalnych

Jeśli zmieniłaś/eś miejsce zamieszkania, numer telefonu albo zmieniły się Twoje dane personalne – poinformuj nas o tym. Będzie nam łatwiej skontaktować się z Tobą.

Zgoda na przetwarzanie danych wrażliwych

Jeśli informujesz nas o kwestiach związanych z Twoim zdrowiem np. przesyłasz dokumentację medyczną, musisz wypełnić poniższą zgodę. Tylko wówczas możemy włączyć te dokumenty do sprawy.

Jak dostarczyć wypełniony formularz do RK Legal?

 • Zeskanuj podpisany formularz i prześlij go na adres email RK Legal
  (znajdziesz go w piśmie lub emailu, który od nas otrzymałeś)
  W tytule maila wpisz swoje imię i nazwisko.
 • Możesz też wysłać pismo pocztą na adres:
  RK Legal,
  ul. Wilcza 46 IVp.,
  00-679 Warszawa

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszym konsultantem!

Zadzwoń na numer podany w sms, mailu lub piśmie, które od nas otrzymałeś.